коттедж или вилла, - ZAHRANIČÍ, продажа


Sídlo nazvané S’Estaca je známé tím, že jej vlastní americký herec Michael Douglas a že zde pravidelně trávil s rodinou své dovolené. Tento malý kousek ráje na zemi, jak celé okolí jen s jemnou nadsázkou nazývají místní průvodci, leží na západním pobřeží ostrova Mallorca, severně od hlavního města Palma. V domě, jenž vzdáleně připomíná středověké hrady, vládne příjemná středomořská atmosféra.

Zářivě bílé sídlo obklopené zelení a terakotou dlážděnými terasami, do nichž je vložen obdélníkový bazén tyrkysové barvy, stojí na pozemku o výměře jemně přesahující 77 hektarů. Sahá od hor až na pobřeží oblasti Valldemosa.

Kromě nádherné přírody je na parcele vinohrad a také olivový háj.

Hvězda osmdesátkových filmových hitů jako Honba za diamantem nebo Válka Roseových není přitom zdaleka tím nejslavnějším majitelem nemovitosti, a to ani kdybychom pomyslně připočítali slávu jeho neméně známé manželky, herečky Catherine Zeta-Jonesové.

V minulosti 150 let staré sídlo vlastnil toskánský princ a rakouský arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský, který je koupil v roce 1867.

Tento ve své době velice uznávaný etnograf, cestovatel a spisovatel (zemřel v Brandýse nad Labem) proslul na Mallorce svou snahou o zachování původního charakteru ostrova.

Hlavní budova sídla stojí na útesu s výhledem na moře, k ní pak patří ještě šest dalších objektů. Všechny dohromady mají plochu podlah přibližně 1000 m², je v nich dohromady 10 ložnic a stejný počet koupelen.

Navzdory svému stáří je dům moderně zařízen, má centrální vytápění, klimatizované místnosti a nechybí v něm ani tělocvična.

Hlavní budova vykazuje stále ještě základní charakteristiku řeckého stylu, v němž ji nechal přestavět právě zmiňovaný Habsburk Ludvík Salvátor. V 90. letech pak prošla citlivou renovací. V současnosti se pyšní rozlehlou hlavní ložnicí s otevřeným krbem, knihovnou a multimediální místností.

Milovníky vína ovšem nejvíce nadchne pohled do malé bodegy vybavené stylovým dřevěným rustikálním nábytkem a sudy na víno z vlastní vinice. Na břehu moře je malý rybářský domek a molo.

Více info: https://www.engelvoelkers.com

район:- ZAHRANIČÍ
населенный пункт:
тип недвижимости:коттедж или вилла
форма сделки:продажа
адрес:Valldemosa, Mallorca
примечание:Aktuální
цена:693 600 000,- CZK / 28 900 000,- EUR
navrhnout cenu
номер заказа:101268594  
№ недвижимости:443182
общая площадь участка [м2]:77000 m2
количество наземных этажей:2
с подвалом:Ano
сад:Ano
бассейн:Ano
полезная площадь:1 000 m2
включая участок:Ano
обставленный:Ano
парковка:Ano
гараж:Ano
состояние:Nadstandart
вода:общественный газопровод
парковка:Ano
газ:общественный газопровод
электричество:220B
канализация:да, общественные

Václav Štolba

jednatel společnosti a makléř

Kontaktujte makléře

Zakázka: [101268594 ] rodinný dům nebo vila, - ZAHRANIČÍ, prodej (693 600 000,- CZK / 28 900 000,- EUR )