rodinný dům nebo vila, - ZAHRANIČÍ, prodej


Sídlo nazvané S’Estaca je známé tím, že jej vlastní americký herec Michael Douglas a že zde pravidelně trávil s rodinou své dovolené. Tento malý kousek ráje na zemi, jak celé okolí jen s jemnou nadsázkou nazývají místní průvodci, leží na západním pobřeží ostrova Mallorca, severně od hlavního města Palma. V domě, jenž vzdáleně připomíná středověké hrady, vládne příjemná středomořská atmosféra.

Zářivě bílé sídlo obklopené zelení a terakotou dlážděnými terasami, do nichž je vložen obdélníkový bazén tyrkysové barvy, stojí na pozemku o výměře jemně přesahující 77 hektarů. Sahá od hor až na pobřeží oblasti Valldemosa.

Kromě nádherné přírody je na parcele vinohrad a také olivový háj.

Hvězda osmdesátkových filmových hitů jako Honba za diamantem nebo Válka Roseových není přitom zdaleka tím nejslavnějším majitelem nemovitosti, a to ani kdybychom pomyslně připočítali slávu jeho neméně známé manželky, herečky Catherine Zeta-Jonesové.

V minulosti 150 let staré sídlo vlastnil toskánský princ a rakouský arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský, který je koupil v roce 1867.

Tento ve své době velice uznávaný etnograf, cestovatel a spisovatel (zemřel v Brandýse nad Labem) proslul na Mallorce svou snahou o zachování původního charakteru ostrova.

Hlavní budova sídla stojí na útesu s výhledem na moře, k ní pak patří ještě šest dalších objektů. Všechny dohromady mají plochu podlah přibližně 1000 m², je v nich dohromady 10 ložnic a stejný počet koupelen.

Navzdory svému stáří je dům moderně zařízen, má centrální vytápění, klimatizované místnosti a nechybí v něm ani tělocvična.

Hlavní budova vykazuje stále ještě základní charakteristiku řeckého stylu, v němž ji nechal přestavět právě zmiňovaný Habsburk Ludvík Salvátor. V 90. letech pak prošla citlivou renovací. V současnosti se pyšní rozlehlou hlavní ložnicí s otevřeným krbem, knihovnou a multimediální místností.

Milovníky vína ovšem nejvíce nadchne pohled do malé bodegy vybavené stylovým dřevěným rustikálním nábytkem a sudy na víno z vlastní vinice. Na břehu moře je malý rybářský domek a molo.

Více info: https://www.engelvoelkers.com

okres:- ZAHRANIČÍ
obec:
typ reality:rodinný dům nebo vila
forma obchodu:prodej
adresa:Valldemosa, Mallorca
poznámka:Aktuální
cena:693 600 000,- Kč / 28 900 000,- EUR
navrhnout cenu
číslo zakázky:101268594  
ID reality:443182
Plocha pozemku celkem [m2]:77000 m2
Počet nadzemních podlaží:2
Podsklepený:Ano
Zahrada:Ano
Bazén:Ano
Užitná plocha:1 000 m2
Včetně pozemku:Ano
Zařízený:Ano
Parkování:Ano
Garáž:Ano
Stav:Nadstandart
Voda:veřejný vodovod
Parkování:Ano
Plyn:veřejný plynovod
Elektřina:220V
Kanalizace:ano veřejná

Václav Štolba

jednatel společnosti a makléř

Kontaktujte makléře

Zakázka: [101268594 ] rodinný dům nebo vila, - ZAHRANIČÍ, prodej (693 600 000,- Kč / 28 900 000,- EUR )